Quarter Two A/B Honor Roll 2017-2018

Sixth Graders

Cara Abbott, Autumn Anderson, Ryan Armstrong, Eric Balcom, Conor Baumann,

Morgan Beatty, Mary Ella Bichey, Brooke Bolinger, Logan Bragg, Hadleigh Cherry,

 Zoey Clark, Micah Colvin, Max Cooke, Nathan Cox, Jordyn Davis, Samuel Dawson,

Cameron Deitsch, Blaise Doss, Michelle Dotlich, Tillman Etchison, Melanie Evans,

Samuel Force, Chloe Ford, Emmalee Garcia, Olivia Goldfarb, Tatym Green, Caitlin Hall, Madison Hampton, Peyton Hansen, Samuel Harpham, Ella Hickok, Justin Hicks, Adam Hilton, Justin Hilton, Vivian Hirschfeld, Benjamin Houser, John Irion, Kaleb Jacobs, Joseph Key,

Piper Kinder, Simon Knott,  Carson Lenze, Lauren Lewis, Talon Marsh, Jackson Massicotte, Audrey May, Peyton McQuinn, Dessie Miller, Remedy Miranda May, Nathan Najdowski, Morgan Ottinger, Tyler Overton, Nikel Phifer, Alexandra Prince, Brayen Roosa, Lillian Roush, Lauren Sanders, Juliana Springman, Amady Stafford, Shamar Stapleton, Lilyana Steiner,

Aerial Trump, Leah Vanderwall, Phoenix Vondersaar

Seventh Graders                    

Tevan Axsom, Monserrat Bautista,  Ahnalisa Binter, Alexa Bond, Jacob Brown, Abigail Burk, Lilahna Buzan, Bryce Cargnino, Steven Case, Sarah Colletti, Brooklynn Dill, Karley Duncan, Madyson Eshelman, Alexander Eubanks, Isaac Gartin, Vincent Harley, Gage Hodson,

Grace Hunt, Chloe Jones, Cayden Knotts, Colin Kuhn, Mayson Leonard, Samuel Mayo,

Jackson McCullough, Kaitlyn McGill, Brendan Mosbaugh, Aiden Orton, Joshua Ozolins,

Jane Pache, Abbie Pisano, Landon Poland, Pierce Renbarger,  Kaylee Rhoton, Kameryn Skiles, Bailey Slaton, Catalina Solis, John Taylor, Spencer Tolbert, Payton Upton, Cooper Vondersaar, Evan Williamson

Eighth Graders

Alayna Baber, Reed Beaumont, Carson Benell, Gavin Bramel, Charles Brown, Cora Cain,

Grant Cain, Riley Clanin, Cole Cowan, Hannah Cox, Amy DeLeon Lopez, Isis Dillman,

Juan Eads, Haley Fessel, Spencer Force, Clayton Forrer, Grace Gellinger, Collin Gilmore,

Alexandra Hayden, Kathleen Hayes, Kiersten Hendricks, Samera Henson, Luke Hilton,

Brittany Holland, Caleb Hurley, Madalyn Hutcherson, Jamie Irion, Jacquelyn Jacobs,

Garrett James, Ava Jones, Braden Kinder, Isabella Koss, Amber Lane, Parker Lewis,

John Lienemann, Victoria Lopez, Ella Maiden, Maddison Martin, Tanner Maynard,

Preston Miller, Logan Moon, Mykayla Moran, Edward Morris, Joseph Morris,

Katelyn Mottweiler, Molly Newman, Olivia Pickett, Charles Reiger, Kamille Rinas,

Sydney Runyan, Alaina Schultze, McKenna Scoles, Lukas Sigler, Kelsey Smith,

Stephanie Spicer, Taylor Standridge, Landon Steele, Alaina Stohler, Chandler Thomas,

Emma Townsend, Andrew VanOeveren, Rachel Watson, Kennedy Weaver, Cole Webel,

Colin Weber

Quarter Two Distinguished Honor Roll 2017- 2018

Sixth Graders

Owen Beaumont, Hannah Beechler, Aiden Bryant, Jaydon Burrow, Bodie Derrer, Carson Fettig, Emma Harrison, Carly Jo Hutcherson, Evelyn Jessee, Isaac Kuhn, Corbin Landrey,

Emma Linville, Melissa Lovell, Teegan Madara, Katelynn Miller, Andrew Morrison,

Colton Mosbaugh, Natalie Newman, Margaret Pache, Aleah Pasalich, Audrey Peterson,

Elizabeth Poisson, Camryn Runner, Owen VanHaaren

Seventh Graders

Grace Anderson, Johnny Bailey, Landon Brasky, Madison Brown, Samantha Burk, Landon Day, Meredith Dodson, Cassidy Felger, Chloe Flanders, Aubrey Franklin, Bridgit Hodson,

Brayden Jewell, Levi Jones, Anna Jozsa, Alex Rickey, Joshua Steffen, Trevor Tuma,

Mataya Watson, Jayden Williams, Lola Wilson, Sydni Zebrauskas

Eighth Graders

Grant Cavanaugh, Kal Colter, Allyson Dinwiddie, Calvin Fettig, Remington Fletcher,

Grant Forrer, Jordan Fryman, Megan Girod, Jonathan Glenn, Margaret Gollner, Guy Griffey, Emma Hall, Emili Harvey, Aiden Helm, Faith Hittle, Harrison Hochstedler, Jennavee Houser, Nathaniel Hulen, Landon Hurley, Lance Jones, Jennavieve Kelley, Jayla Logan,

Olivia Mansfield, Isabella Neiling, Anne Petty, Kylie Porter, MaLeea Shields, Briana Spencer, Devyn Taylor, Keri Townsend, Isaac Tuma, Elijah VanHaaren, Elianna Watson, Kaelin Zirkle

Semester One A/B Honor Roll 2017-2018

Sixth Graders

Cara Abbott, Autumn Anderson, Ryan Armstrong, Eric Balcom, Conor Baumann,

Morgan Beatty, Owen Beaumont, Mary Ella Bichey, Adler Biddle, Brooke Bolinger,

Logan Bragg, Amiya Buzan, Hadleigh Cherry, Zoey Clark, Makenna Coffey, Cy Collier,

Micah Colvin, Max Cooke, Cole Darnell, Samuel Dawson, Cameron Deitsch, Hunter Doak, Blaise Doss, Michelle Dotlich, Jacob Drummond, Cassandra Eikenberry, Melanie Evans,

Ella Ewing, Logan Fleming, Samuel Force, Chloe Ford, Emmalee Garcia, Caitlin Hall,

Madison Hampton, Samuel Harpham, Ella Hickok, Justin Hicks, Adam Hilton,

Vivian Hirschfeld, Daisy Hobensack, Benjamin Houser, Jonathan Houser, John Irion,

Kaleb Jacobs, Thatcher Jung, Joseph Key, Piper Kinder, Simon Knott, Elaina Lamoreaux,  Carson Lenze, Lauren Lewis, Dean Mason, Jackson Massicotte, Dessie Miller, Eli Millsaps, Ethan Millsaps, Colton Mosbaugh, Nathan Najdowski, Tyler Overton, Nikel Phifer,

Brayden Roosa, Lillian Roush, Tyler Runyan, Lauren Sanders, Teigan Scoles, Lucas Spicer, Juliana Springman, Amady Stafford, Shamar Stapleton, Lilyana Steiner, Aerial Trump,

Leah Vanderwall, Phoenix Vondersaar, Andrea Ward, Aiden Whitesell, Ivy Worthman

Seventh Graders

Tevan Axsom, Johnny Bailey, Monserrat Bautista,  Ahnalisa Binter, Alexa Bond, Jacob Brown, Abigail Burk, Bryce Cargnino, Steven Case, Sarah Colletti, Brooklynn Dill, Meredith Dodson, Karley Duncan, Madyson Eshelman, Alexander Eubanks, Isaac Gartin, Vincent Harley,

Gage Hodson, Lucy Hubbell, Grace Hunt, Chloe Jones, Anna Jozsa, Cayden Knotts, Colin Kuhn, James Lappin, Mayson Leonard, Samuel Mayo, Jackson McCullough, Kaitlyn McGill,

Brendan Mosbaugh, Aiden Orton, Joshua Ozolins, Jane Pache, Abbie Pisano, Landon Poland, Pierce Renbarger,  Kaylee Rhoton, Alex Rickey, Cale Shaffer, Kameryn Skiles, Bailey Slaton, Catalina Solis, John Taylor, Spencer Tolbert, Payton Upton, Cooper Vondersaar, Emma Wiley, Evan Williamson

Eighth Graders

Reed Beaumont, Carson Benell, Gavin Bramel, Cole Brown, Cora Cain,

Riley Clanin,  Hannah Cox, Amy DeLeon Lopez, Juan Eads, Haley Fessel, Spencer Force, Clayton Forrer, Grace Gellinger, Collin Gilmore, Daniel Harrison, Alexandra Hayden,

Kathleen Hayes, Kiersten Hendricks, Luke Hilton, Brittany Holland, Nathaniel Hulen,

Jackson Hunter, Landon Hurley, Jacquelyn Jacobs, Ava Jones, Jennavieve Kelley,

Braden Kinder, Isabella Koss, John Lienemann, Victoria Lopez, Ella Maiden, Maddison Martin,

Tanner Maynard, Preston Miller, Mykayla Moran, Edward Morris, Joseph Morris,

Katelyn Mottweiler, Olivia Pickett, Kylie Porter, Kamille Rinas, MaLeea Shields, Kelsey Smith,

Stephanie Spicer, Taylor Standridge, Landon Steele, Alaina Stohler, Andrew VanOeveren, Rachel Watson, Kennedy Weaver, Cole Webel, Colin Weber

Semester One Distinguished Honor Roll 2017- 2018

Sixth Graders

Hannah Beechler, Aiden Bryant, Jaydon Burrow, Nathan Cox, Jordyn Davis, Bodie Derrer, Tillman Etchison, Carson Fettig, Peyton Hansen, Emma Harrison, Justin Hilton,

Carly Jo Hutcherson, Evelyn Jessee, Isaac Kuhn, Corbin Landrey, Emma Linville,

Melissa Lovell, Teegan Madara, Audrey May, Peyton McQuinn, Katelynn Miller,

Andrew Morrison, Natalie Newman, Morgan Ottinger, Margaret Pache, Aleah Pasalich,

Audrey Peterson, Elizabeth Poisson, Alexandra Prince, Camryn Runner, Owen VanHaaren

Seventh Graders

Grace Anderson, Landon Brasky, Madison Brown, Samantha Burk, Landon Day, Cassidy Felger, Chloe Flanders, Aubrey Franklin, Bridgit Hodson, Brayden Jewell, Levi Jones, Joshua Steffen, Trevor Tuma, Mataya Watson, Jayden Williams, Lola Wilson, Sydni Zebrauskas

Eighth Graders

Alayna Baber. Grant Cavanaugh, Kal Colter, Allyson Dinwiddie, Calvin Fettig,

Remington Fletcher, Grant Forrer, Jordan Fryman, Megan Girod, Jonathan Glenn,

Margaret Gollner, Guy Griffey, Emma Hall, Emili Harvey, Aiden Helm, Faith Hittle,

Harrison Hochstedler, Jennavee Houser, Madalyn Hutcherson, Lance Jones, Amber Lane,

Jayla Logan, Olivia Mansfield, Isabella Neiling, Molly Newman, Anne Petty, Briana Spencer, Devyn Taylor, Keri Townsend, Isaac Tuma, Elijah VanHaaren, Elianna Watson, Kaelin Zirkle