Quarter One A/B Honor Roll 2017-2018

Sixth Graders

Cara Abbott, Autumn Anderson, Jack Andis, Ryan Armstrong, Owen Beaumont,

Brooke Bolinger, Logan Bragg, Aiden Bryant, Alyssa Burke, Amiya Buzan, Hadleigh Cherry, Zoey Clark, Makenna Coffey, Micah Colvin, Cole Darnell, Samuel Dawson, Gwenivere Denham, Hunter Doak, Blaise Doss, Michelle Dotlich, Jacob Drummond, Cassandra Eikenberry,

Ella Ewing, Carson Fettig, Logan Fleming, Alexander Furst, Emmalee Garcia, Blain Garner, Caitlin Hall, Madison Hampton, Samuel Harpham, Justin Hilton, Vivian Hirschfeld,

Daisy Hobensack, Benjamin Houser, Jonathan Houser, John Irion, Kaleb Jacobs, Thatcher Jung, Joseph Key, Piper Kinder, Simon Knott, Elaina Lamoreaux, Carson Lenze, Lauren Lewis,

Teegan Madara, Dean Mason, Jackson Massicotte, Dakota McCullough, Peyton McQuinn, Dessie Miller, Eli Millsaps, Colton Mosbaugh, Nathan Najdowski, Audrey Peterson,

Nikel Phifer, Mackenna Potts, Jaylyn Pugh, Hank Rhinebarger, Brayden Roosa, Lillian Roush, Tyler Runyan, Teigan Scoles, Juliana Springman, Amady Stafford, Lilyana Steiner,

Aerial Trump, Phoenix Vondersaar, Andrea Ward, Erica Watson, Aiden Whitesell,

Nathaniel Williams, Ivy Worthman, Timothy Yochum, Connor Young

Seventh Graders

Grace Anderson, Ogden Aspy, Tevan Axsom, Johnny Bailey, Ahnalisa Binter, Alexa Bond, Jacob Brown, Madison Brown, Abigail Burk, Liliahna Buzan, Bryce Cargnino, Sarah Colletti, Laura Cuautle-Cuatlatl, Brooklynn Dill, Meredith Dodson, Karley Duncan, Madyson Eshelman, Alexander Eubanks, Allison Fleetwood, Justin Ford, Josiah Getchell, Vincent Harley,

Bridgit Hodson, Gage Hodson, Luke Holliday, Lucy Hubbell, Grace Hunt, Cayden Knotts,

James Lacey, James Lappin, Mayson Leonard, Owen Martin, Kaitlyn McGill,

Brendan Mosbaugh, Jane Pache, Abbie Pisano, Gavin Poland, Landon Poland, Carson Probst, Pierce Renbarger, Kaylee Rhoton, Alex Rickey, Haley Ringer, Kaleigh Scott, Cale Shaffer, Kameryn Skiles, Bailey Slaton, Joshua Steffen, John Taylor, Spencer Tolbert, Kylee Trexler, Trevor Tuma, Payton Upton, Mataya Watson, Lilith Weiss, Emma Wiley, Evan Williamson

Eighth Graders

Anastasia Alsup, Reed Beaumont, Carson Benell, Gavin Bramel, Cole Brown, Cora Cain,

Grant Cain, Grant Cavanaugh, Riley Clanin, Amy DeLeon Lopez, Amelia Dimmock,

Juan Eads, Kyndall Ferguson, Clayton Forrer, Grant Forrer, Margaret Gollner, Emma Hall,

Daniel Harrison, Alexandra Hayden, Kathleen Hayes, Kiersten Hendricks, Samera Henson,

Luke Hilton, Faith Hittle, Brittany Holland, Dominic Hubbard, Nathaniel Hulen, Caleb Hurley, Landon Hurley, Jacquelyn Jacobs, Ava Jones, Jennavieve Kelley, Braden Kinder, Isabella Koss, Jacob Levinson, John Lienemann, Jayla Logan, Victoria Lopez, Evelyn Lybrook, Ella Maiden, Olivia Mansfield, Maddison Martin, Tanner Maynard, Preston Miller, Logan Moon,

Mykayla Moran, Macy Morphew, Edward Morris, Joseph Morris, Jonelle Penin, Lilliana Pruitt, Kamille Rinas, Claire Rulon, Natalie Sandler, McKenna Scoles, MaLeea Shields, Kelsey Smith, Stephanie Spicer, Taylor Standridge, Landon Steele, Alaina Stohler, Keri Townsend,

Andrew VanOeveren, Raegan Ward, Kennedy Weaver, Cole Webel, Colin Weber

Quarter One Distinguished Honor Roll 2017- 2018

Sixth Graders

Conor Baumann, Morgan Beatty, Hannah Beechler, Mary Ella Bichey, Jaydon Burrow,

Nathan Cox, Jordyn Davis, Cameron Deitsch, Bodie Derrer, Tillman Etchison, Peyton Hansen, Emma Harrison, Ella Hickok, Carly Hutcherson, Evelyn Jessee, Isaac Kuhn, Corbin Landrey, Emma Linville, Melissa Lovell, Audrey May, Katelynn Miller, Andrew Morrison,

Natalie Newman, Morgan Ottinger, Tyler Overton, Margaret Pache, Aleah Pasalich,

Elizabeth Poisson, Alexandra Prince, Camryn Runner, Leah Vanderwall, Owen VanHaaren

Seventh Graders

Landon Brasky, Samantha Burk, Steven Case, Landon Day, Cassidy Felger, Chloe Flanders, Aubrey Franklin, Isaac Gartin, Brayden Jewell, Levi Jones, Colin Kuhn, Jackson McCullough, Joshua Ozolins, Cooper Vondersaar, Jayden Williams, Lola Wilson, Sydni Zebrauskas

Eighth Graders

Alayna Baber, Kal Colter, Allyson Dinwiddie, Haley Fessel, Calvin Fettig, Remington Fletcher, Jordan Fryman, Megan Girod, Jonathan Glenn, Guy Griffey, Emili Harvey, Aiden Helm, Harrison Hochstedler, Jennavee Houser, Madalyn Hutcherson, Lance Jones, Amber Lane, Katelyn Mottweiler, Isabella Neiling, Molly Newman, Anne Petty, Kylie Porter, Briana Spencer, Devyn Taylor, Emma Townsend, Isaac Tuma, Elijah VanHaaren, Elianna Watson,

Rachel Watson, Kaelin Zirkle